Korektor haluksów jako element profilaktyki

Haluksy coraz częściej zalicza się do tzw. chorób cywilizacyjnych. Znamionuje to, że ludzie zapadają na nie w następstwie czynników typowych dla współczesnych czasów. Najczęstszymi przyczynami pojawiania się haluksów są: przymuszanie się do noszenia niekomfortowego, ale na przykład modnego obuwia, długookresowe stanie i tym samym obciążanie stóp, nieleczone płaskostopie i inne wady stóp, nadwaga. Znaczne znaczenie ma także obciążenie genetyczne, bo podatność do takiej deformacji bywa dziedziczna.

Profilaktyka przy użyciu korektora haluksów

Sposóby takie jak korektor haluksów służą w większości wypadków do leczenia tej choroby we wczesnym oraz przeciętnie zaawansowanym stadium. Można aczkolwiek spotkać się z zaleceniami do noszenia korektora (tak bywa na krótszy okres niż jest to konieczne potem) w przypadku tendencji do występowania haluksów, np. kiedy inni członkowie rodziny też chorowali na tę chorobę. By przyrząd przynosił maksymalne efekty, dobrze jest nakładać go na noc bądź chociaż próbować nosić we wszystkich przerwach między zajęciami w ciągu dnia. Współczesne korektory haluksów posiadają przyzwoicie wyprofilowany, tak zwany anatomiczny kształt, co świadczy, iż przystosowują się do stopy, nie powodując bólu ani dyskomfortu. Dobór aparatu może być ciężki, ponieważ w tym momencie na rynku prężnie funkcjonuje dużo firm produkujących różnego rodzaju urządzenia leczące haluksy, dlatego też  w pierwszej kolejności zalecana jest rada u doktora specjalisty. Z tego powodu prościej będzie uniknąć możliwych nieporozumień i bezużytecznych wydatków na korektor teoretycznie solidny, a w rzeczywistości obliczony jako metoda na tzw. nabieranie klientów.

vogelfuesse-60035_640

Jak działa standardowy korektor haluksów?

Celem korektora haluksów jest ochrona, stabilizacja oraz poprawka anatomiczna układu objętej chorobą części stopy, innymi słowy dużego palca, wewnętrznej części stopy lub całego przodostopia. Jedną z oczywistych zalet takiego sposobu jest jego intensywne działanie bez konieczności podejmowania jakiegokolwiek wysiłku – korektor haluksów funkcjonuje, jak odbiorca śpi czy też odpoczywa. Niektóre z dostępnych na rynku korektorów przeznaczone są do wykorzystywania podczas chodzenia, jakkolwiek zdecydowana większa część to te „klasyczne”. Inny plus to fakt, iż bez względu od kształtu i rozmiaru stopy, korektor można kapitalnie dostosować. Wydaje się to materią stricte kosmetyczną, jednakże w istocie chodzi o zapewnienie wnikliwego „zapakowania” chorego stawu. Kupno korektora haluksów z polecenia lekarza w większości wypadków jest narzucane wytycznymi, jaki to ma być korektor oraz gdzie kupiony – należałoby to respektować, gdyż jedynie ekspert wie, jaka rehabilitacja będzie najlepsza dla szczebla zaawansowania choróbska. Zapuszczenia czy też samowolne zmiany nierzadko doprowadzają do późniejszego niezadowolenia, bo brak jest wyników rehabilitacji i rzecz jasna zrzuca się to na błędne funkcjonowanie instrumentu, a nie postępowanie pacjenta. Dodatkowo doktór może zapewnić nabycie korektora znacznie taniej, albo wystąpić z propozycją zniżki, co jest rzadko spotkane u firm napotykanych na gruncie prywatnym. Brak miejsc, w których można nabyć korektor haluksów w miejscu zamieszkania sprawia poszukiwanie najlepszego rozwiązania w internecie – tutaj również wskazane jest się ograniczyć do wyróżnianych oraz zaufanych producentów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *